Kommenteeri
Kuigi veedame ligi kolmandiku päevast magades, unustame tihtipeale pöörata tähelepanu erinevatele teguritele, mis määravad meie unekvaliteedi. Üheks hea une saladuseks on kindlasti mugav ning keha õigesti toetav madrats. Selle leidmine võib osutuda parajaks katsumuseks, seega anname Teile mõned soovitused, millest uue madratsi valimisel lähtuda.


MUGAVUS

Heida pikali! 

Madratsi valimisel on kõige olulisem samm proovida erinevaid madratsi tüüpe. Inimestele sobivad madratsid võivad varieeruda seinast seina, mistõttu ei tasu selle valimisel lähtuda kellegi kolmanda soovitusest. Kõige kindlam on poes ise madratsile lamama heita, proovides sealjuures erinevaid asendeid külili, selili ja kõhuli.

Õige kõvadusega madratsi leidmiseks tuleks samuti proovida madratsil lamada ning jälgida oma keha vajumist madratsisse. Ka kehakaal on üks suur tegur, mida uue madratsi valimisel arvestada, kuna kaal võib oluliselt mõjutada voodisse vajumist, tunnetamist, jahutamist ja toestust. Mida suurem kehakaal magajal on, seda suuremat survet avaldab ta ka madratsile ning vajab tugevamat madratsit, mis pakuks täiendavat tuge. 

MAGAMISASEND

Kuigi suur osa inimestest magab öösel erinevates asendites, eelistab enamik teatud postitsioone magamiseks teistele. Mõnele meeldib uinuda selili asendis, end siis küljele keerata ja ärgata hoopis kõhuli. Samas teine ärkab hommikul samas asendis, kui õhtul magama jäi. Kui Te pole oma magamisasenditele mõelnud, soovitame madratsi valimisel sellele tähelepanu pöörata. 

Selili magajad
Selili magajatele soovitame valida keskmise jäikusega madratsit, mis aitab tõsta selgroogu ja seada selle neutraalsesse asendisse. See tagab ühtlase joone õlgadest puusadeni, leevendades ja ennetades pingeid seljas.

Keskmise tugevusega madrats on suurepärane valik ka kombineeritud magamisasenditele, kuna see loob tasakaalu rõhu leevendamise ja toe vahel. Keskmise jäikusega madrats on piisavalt pehme, et leevendada survet õlgadele, kui magada külili, ja piisavalt tugev, et toetada puusi selili magades.
Meie tootevalikust on keskmise jäikusega madratsid näiteks Dream Memory ja  Luxury Memory

Külili magajad
Külili magamine avaldab suuremat rõhku õlgadele ja puusadele, mistõttu soovitame valida pehmem madrats. See järgib kehakumerusi ning aitab leevendada seda rõhku, mida oma liigestele külili magades avaldate. 
Meie tootevalikust on pehmemad madratsid näiteks Dream Lateks  

Kõhuli magajad

Kõhuli magajad vajavad vastupidiselt külili magajatele jäika madratsit, mis toetaks puusasid tõstes need õlgadega samale joonele.
Meie tootevalikust on jäigad madratsid näiteks Luxury Kookos ja Dream Coco

MADRATSITÜÜP

Bonell-vedrusüsteem

Bonelli vedrumadratsisüsteem on kõige traditsioonilisem sisevedrumadratsi tüüp, kus kõik vedrud on omavahel ühendatud metallvõrguga ega saa iseseisvalt liikuda. See vedrusüsteem on liikumistundlikum, mis tähendab, et kui keegi liigub voodi ühel küljel, võib ka teises otsas olev inimene tunda liikumist madratsil. Bonell-süsteem on vastupidav ning hea ühtlase toe pakkumise, kuid ei toeta individuaalseid kehakõverusi
Pocket-vedrusüsteem
Pocket tüüpu vedrustus tähendab seda, et madratsi vedrustikus on kõik vedrud üksikult pakitud. Kuna vedrud ei ole omavahel ühendatud, saavad nad liikuda iseseisvalt. Selline vedrustik tahab ühtlase keharaskuse jaotumise ning seetõttu ka mitmekesi madratsil magades on kõrval oleva inimese liigutusi vähem tunda. Meie tootevalikus on saadaval 5- ja 7-tsoonilisi pocket-vedrusüsteeme, mis loovad parima toe just neis kehapiirkondades, kus seda anatoomiliselt kõige rohkem vaja on. 
Poroloonmadratsid
Poroloonmadrats on jäik ilma vedrudeta madrats, mille peamiseks materjaliks on poroloon. Madrats tagab selgroo maksimaalse lõdvestuse, järgides inimese kehakuju ning selle vetruvus vabastab lihased pingetest, soodustades head vereringet organismis. Madratsi täidismaterjal - mööbli poroloon on vähenõudlik, antiallergiline materjal ning üks levinumaid madratsite tööstuses. Suurepärane valik säästlikule ostjale!Tutvu kogu meie tootevalikuga siin!


Lisa kommentaar

Email again: