5 märki, et Su madrats vajab välja vahetamist

Blogi

Kommenteeri
Veedame kolmandiku oma elust magades, mistõttu on mugav ja toetav madrats väga oluline. Heas korras madrats omab rolli ka Sinu unekvaliteedi kujunemises. Keskmiselt on madratsi eluiga seitse kuni kümme aastat. Isegi, kui madratsi ostmisest on möödunud vähem kui seitse aastat, võivad mõningad lihtsad märgid anda märku, et aeg oleks oma madrats välja vahetada.
                                                   
         
 
                                                
1. Madrats on vajunud lohku

Kui Sinu madrats hakkab vajuma, on see ilmne märk, et vajad uut madratsit. Madratsi vajumisest võib aru saada, kui madratsis on märgatav keha jälg. Kui tõused püsti ja madrats ei taasta kiiresti oma tavalist tasast välimust, ei ole see enam piisavalt toetav ning vajaks väljavahetamist.


2. Madrats teeb palju häält

Sisevedrustusega madratsite kulumisel võib anda kriuksuv ja metallist krigisev heli märku sellest, et Sinu madrats tuleks välja vahetada. Kui vedrud on kaotanud pinge ja tugevuse, hõõrduvad nad magaja raskuse all kokku. Kontakt võib asendeid vahetades tekitada ebameeldivat kriiskavat heli, mis häirib Sinu und.


3. Madrats lõhnab halvasti

Värvimuutus ja ebameeldivad lõhnad viitavad sellele, et Sinu madratsisse on kogunenud hallitus või seened - see võib juhtuda veelgi kiiremini niiskes kliimas elades. Samuti kogunevad aastatega madratsisse kehavedelikud. Kui tunned, et Sinu vana madrats lõhnab niiskuse ja hallituse järele, on õige aeg see välja vahetada.


4. Madrats süvendab allergiaid

Hallitus ja tolmulestad võivad madratsisse tungides süvendada allergia probleeme. Kui ärkad vesiste silmade, vesise nina või peavaluga, võivad need olla tingitud madratsis olevatest allergeenidest. Mõned materjalid, näiteks naturaalne lateks ja vill võivad aidata vältida allergeenide kogunemist, seega võiksid allergikud uue madratsi valimisel eelistada just neid materjale.


5. Madratsist tingitud hommikused valud

Kui ärkad hommikul seletamatu valuga, mida magama minnes ei olnud, võib põhjuseks olla liigselt vajunud madrats. Madratsi materjalide järkjärgulise lagunemise ja pehmenemise tõttu kaotab see oma võime pakkuda olulist tuge kaelale, alaseljale ja puusadele. Hommikusi valusid ei tohiks ignoreerida, sest need võivad viia tõsiste tervisemuredeni. Sellisel juhul tuleks mõelda oma vana madratsi väljavahetamisele.


Tutvu meie madratsi valikuga siin


Lisa kommentaar

Email again:
või
Maksa hiljem