Kommenteeri
Veedame kolmandiku elust oma madratsil magades. Uus madrats kestab keskmiselt 7-10 aastat sõltuvalt madratsi vastupidavusest ja kvaliteedist. Kvaliteetse madratsi säilitamise juures ei saa mööda vaadata ka selle korrektsest ning korrapärasest puhastamisest. Siiski on kaks lihtsat sammu, mille kasutegur võib aastaid tunda anda. Neid järgides hoiad oma madratsi heas vormis ning pikendad selle eluiga.


1. Kasuta madratsikatet


Kasutades madratsi peal katet, võime sellega oluliselt mõjutada madratsi eluiga. Tahest tahtmata võib juhtuda voodis õnnetusi ning madratsile satub erinevaid vedelikke. Need jätavad ebameeldiva lõhna ning võivad tekitada madratsi kihtides hallitust, muutes puhastamise hiljem väga keeruliseks. Ehkki nii arvatakse, siis voodilinad ei kaitse piisavalt Sinu madratsit lekete ja muude õnnetuste eest. Madratsikaitse oleks põhimõtteliselt kaitsebarjäär, mis asetseb voodilina all ja hoiab madratsi puhtana ja plekkideta. Neid on erinevaid - tavalistest puuvillastest hügieenikatetest kuni mäluvahust kattekihtideni, mis annavad juurde ka lisamugavust.

Ostes uue madratsi, soovitame sinna peale osta ka kattetekk ehk hügieenikate, mis kaitseb kulumise ja määrdumise eest, hoides madratsi pikemalt värskena. Kattetekk käib kummidega ümber madratsi, seda on lihtne eemaldada ning pesumasinas pesta.

Kui Sinu olemasolev madrats on juba päevi näinud, soovitame selle pikendamiseks kasutada kattemadratsit, mis ühtlasi muudab madratsi ka mugavamaks. Kattemadratsi kasutamine alusmadratsi peal aitab ära hoida madratsi enneaegse äravajumise, sest võtab osa magaja keharaskusest enda peale. Kattemadratsi abil saate voodi jäikust kohendada vastavalt vajadusele.

Soovitame! 
Meie tootevalikus on kõige populaarsemad Royal sarja kattemadratsid, mille peamisteks materjalideks on vähenõudlik, antiallergiline poroloon, kookos, lateks, memorivaht. Selle ümber olev kattekott on eemaldatav ja masinpestav õrnpesuprogrammiga (ilma tsentrifuugimata !) temperatuuril kuni 60°C. Kattemadratsid on saadaval nii standardmõõtudena 80x200, 90x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 kui ka erimõõtudena. 
Tutvu meie kattemadratsitega siin !


2. Pööra regulaarselt oma madratsit ümber

Igal ööl samas kohas magamine võib põhjustada madratsi ühe osa vajumist ning kiirendada selle kulumist. Madratsi pööramine muudab seda, kus kõige raskemad survepunktid, nagu puusad ja õlad voodisse suruvad. Iga 2-3 kuu tagant võiksite oma madratsit pöörata tagurpidi, mis soodustab madratsi ühtlaselt kulumist. Mittepööramine muudab lohud ja pehmenemise tõenäolisemaks. Korrapäraselt pööratud madrats võib kesta potentsiaalselt aasta või rohkem kui pööramata madrats.

Igat tüüpi madratsit saab regulaarselt pöörata, olenemata materjalist või suurusest. Küll aga mõned madratsid on mõeldud täiendava toega teatud kehapiirkondadele, mistõttu võib nende pööramine põhjustada vähem mugavust ja toetavat tunnet. Kui Sinu madrats on oma konstruktsioonilt loodud ainult ühel küljel magamiseks, peaksid seda siiski 180° pöörama - vahetades peats jalutsi vastu. 
Tutvu kogu meie tootevalikuga siin!


Lisa kommentaar

Email again: